معرفی سبدگردانی

معرفی سبدگردان

سبدگردانی عبارتست از خرید و فروش یا نگهداری اوراق بهادار به نام سرمایه گذار معین در قالب قرارداد مشخص و به منظور کسب منافع برای سرمایه گذار.

فرآیندی که طی آن تیم خبره در امر سرمایه‌گذاری بر اساس خصوصیات، سطح ریسک ‌پذیری و سرمایه هر سرمایه‌گذار، سبدی مناسب او تشکیل داده و به صورت مستمر بر سرمایه و سبدسهام سرمایه کذار نظارت و اعمال مدیریت می‌کند.

مزیت عمده سبدگردانی در استفاده از توان حرفه‌ای مدیر سبد و مشاوره‌های تیم مدیران سرمایه‌گذاری است. این مساله باعث می‌گردد که تمام تصمیمات گرفته شده با دقت و بررسی لازم بر روی گزارش‌های مالی و اخبار بازار سرمایه به انجام برسد.

تماس با سبدگردان الماس

فرآیند سرمایه گذاری در سبدگردانی

1

مشاوره و تنظی جلسه

برگزاری جلسه مشاوره و مذاکره اولیه با هدف تبادل اطلاعات

2

تکمیل فرم سنجش ریسک

تکمیل پرسشنامه اطلاعات مشتری با هدف تحلیل ریسک سرمایه گذار

3

اخذ کدمعاملاتی

امضاء قرارداد به منظور اخذ کد معاملاتی سبدگردانی اختصاصی

4

اجرایی شدن سبدگردانی

واریز وجه یا ارائه اوراق بهادار با هدف اجرایی شدن قرارداد سبدگردانی

مزایای سبدگردانی

شرکت‌های سبدگردانی متناسب با درجه‌ی ریسک‌ پذیری، اهداف و محدودیت‌های سرمایه‌گذار اقدام به تشکیل سبد اختصاصی پربازده برای او می‌کنند.

در طول دوره‌ی سرمایه‌گذاری، شخص سرمایه‌گذار می‌تواند استراتژی خود را تغییر دهد و آن را به اطلاع شرکت سبدگردان برساند. شرکت سبدگردان نیز موظف است استراتژی مورد نظر سرمایه‌گذار را در تشکیل سبد لحاظ کند.

در این روش مانند سرمایه‌گذاری در صندوق‌ ها، شما نیاز به داشتن دانش خاص از مفاهیم تخصصی بورس یا صرف زمان ندارید.

یکی دیگر از مزایای این روش استفاده از تیم مدیریت حرفه‌ای با دانش تخصصی برای سبدگردانی است.

در روش سبدگردانی هیچ تضاد منافعی بین شرکت سبدگردان و شخص سرمایه‌گذار وجود ندارد. چراکه کارمزد متغیر شرکت سبدگردانی در گرو سودآوری بیش از نرخ بهره‌ی بدون ریسک است.