سوالات متداول

سوالات متداول

حداقل مبلغ سبدگردانی الماس برای سرمایه گذاری یک میلیارد تومان و کارمزد سبدگردانی تا 20% بازدهی سالیانه صفر، و مازاد بر آن 20% سهم سبدگردان و 80% سهم سرمایه گذار خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه بازدهی و کارمزد سبدگردان مراجعه نمایید.

بازدهی و کارمزد سبدگردان

مدت قرارداد ها یکساله بوده و امکان فسخ قرارداد طی دوره بدون جریمه فسخ نیز وجود دارد.

بله، در هر زمان امکان واریز و برداشت با امضای متمم واریز و برداشت قرارداد نیز وجود دارد.

هرساله با مراجعه به سایت سازمان بورس می توانید بازده شرکت های سبدگردان را مشاهده نمایید.

خیر، شرکت های سبدگردان در زیان مشتریان شریک نخواهند بود با این حال، با توجه به بازدهی شرکت سبدگردان الماس، تحقق بازدهی منفی کمی دور از ذهن به نظر می رسد.

سبدگردان الماس به شماره ثبت 473491 و با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و زیر نظر این نهاد فعالیت خود را آغاز نموده و همواره از سمت سازمان بورس مورد بازرسی های دوره ای قرار می گیرد.

سرمایه گذاران محترمی که مبالغ ایشان از حداقل مصوب سبدگردانی کمتر باشد می توانند از خدمات صندوق سهامی ارمغان الماس با بازدهی های درخشان 400 درصدی در سال 98 و 168 درصدی در شش ماهه ابتدایی سال 99 بهره ببرند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق مراجعه نمایید.

سایت صندوق

عمده تفاوت این دو در این است که سبدگردانی برای شخص سرمایه گذار به صورت انفرادی و طی یک قرارداد از پیش تنظیم شده با سرمایه گذار در کد اختصاصی سبدگردانی به نام شخص صورت می گیرد اما در صندوق های سهامی مبالغ سرمایه گذاران روی هم جمع آوری شده و با مبالغ کلی حاصله در بازار سرمایه، سرمایه گذاری صورت می گیرد.

صندوق سهامی برای سرمایه گذاران ریسک پذیر می باشد و عمده دارایی های آن در بازار بورس و فرابورس سرمایه گذاری می گردد در حالیکه در صندوق های درآمد ثابت عمده سرمایه گذاری ها در سپرده بانکی و اوراق مشارکت و با بازدهی نزدیک و بهتر از بانک می باشد.

جهت ثبت نام در صندوق ها با مراجعه به سایت اختصاصی صندوق ها می توانید با ورود به گزینه ثبت نام اطلاعات خود را تکمیل نموده و جهت دریافت اطلاعات ورود به سامانه با شرکت سبدگردان الماس تماس بگیرید. لینک سایت ها در صفحه اول همین سایت موجود می باشد.

خیر هیچ کدام از صندوق های سرمایه گذاری فعال تضمینی بابت نرخ سود ندارند و تنها می توانند نرخ پیش بینی خود را به سرمایه گذاران اعلام نمایند.

در صندوق های درآمد ثابت الماس علاوه بر 2000 تومان بابت ابطال، در صورتی که سرمایه گذار واحدهای خود را زودتر از 15 روز واحدهای خود را ابطال نمایند، مشمول دریافت سود نمی شوند. در صندوق های سهامی نیز جریمه ابطال به شرح ذیل می باشد:

عنوان هزينه شرح دريافت کننده
کارمزد صدور الف ) بخش ثابت : ندارد  
کارمزد ابطال

الف ) بخش ثابت : ندارد 
ب) بخش متغییر:. 
1) 5% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال هفت روز یا کمتر با تاریخ صدور گواهی سرمایه گذاری فاصله داشته باشد.

2) 4% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال بیش از هفت روز و برابر یا کمتر از 15 روز با تاریخ صدور گواهی سرمایه گذاری فاصله داشته باشد.

3) 3% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال بیش از 15 روز و برابر یا کمتر از 30 روز با تاریخ صدور گواهی سرمایه گذاری فاصله داشته باشد.

4) 2% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال بیش از 30 روز و برابر یا کمتر از 60 روز با تاریخ صدور گواهی سرمایه گذاری فاصله داشته باشد.

5) 1% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال بیش از 60 روز و برابر یا کمتر از 90 روز با تاریخ صدور گواهی سرمایه گذاری فاصله داشته باشد.

صندوق

علاوه بر این که در صفحه اول سایت صندوق می توانید بازدهی آن را مشاهده نمایید، از سایت www.fipiran.com نیز می توانید به صورت روزانه رتبه ها و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری بازار سرمایه را مشاهده نمایید.

سرمایه گذاران محترم در روزهای شنبه الی چهارشنبه ساعت 8 الی 16 می توانند به ثبت درخواست های صدور و یا ابطال خود از طریق پرتال شخصی اقدام نمایند.

صندوق های سرمایه گذاری با مجوز سازمان بورس اوراق بهادار ایجاد شده و همواره دو نهاد نظارتی به عنوان رکن های صندوق به صورت دوره ای فعالیت های صندوق را مورد بازرسی قرار می دهند. همچنین تمامی سرمایه گذاران می توانند با استفاده از گواهی صدور واحدهای سرمایه گذاری خود از پیگیری های حقوقی بهره بببرند. این گواهی ها قانونی و تعهد آور برای صندوق هستند.