بازار سهام رشد کرد/ سود خزانه‌داری آمریکا بالا رفت

دسته بندی بازار سرمایه

پایان معاملات روز جمعه، بازارهای سهام به شروع قدرتمند خود در سال ۲۰۱۸ ادامه دادند و هر دو شاخص اس‌اندپی و نزدک بهترین سود هفتگی خود در بیش از یک سال اخیر را ثبت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، در پایان معاملات روز جمعه سهام جهان به شروع قدرتمند خود در سال ۲۰۱۸ ادامه دادند و هر دو شاخص اس‌اندپی و نزدک بهترین سود هفتگی خود در بیش از یک سال اخیر را ثبت کردند. درهمین حین سود اوراق خزانه‌داری آمریکا علی‌رغم گزارش ضعیف‌تر از حد انتظار مشاغل آمریکا، رشد کرد.

شاخص سهام جهانی ام‌اس‌سی‌آی، ۰.۶۶ درصد به ارزش خود افزود و به یک رکورد تازه دست یافت.

در اولین هفته (میلادی) ۲۰۱۸، سهام جهانی رشد کردند و بنچ‌مارک‌های مختلف رکوردشکنی کردند. با رشد همزمان و هماهنگ چندین اقتصاد بزرگ جهان و حرکت آهسته بانک‌های مرکزی برای سفت‌وسخت‌تر کردن سیاست‌گذاری‌هایشان، سرمایه‌گذاران پول خود را به دارایی‌های ریسک‌دار (سهام) سرازیر کرده‌اند. در ۴ روز اول ۲۰۱۸ شاخص‌ها ۲ درصد جهش کرده‌اند.

در پایان معاملات روز جمعه در آمریکا، سهام در مقادیر بالاتری بسته شدند. درحالی‌که امسال تعطیلی روز سال نو به دوشنبه افتاد، طبق داده‌های رویترز، برای هر ۳ شاخص وال‌استریت، این قوی‌ترین ۴ روز تجاری آغازین یک سال در بیش از یک دهه بود.

برای شاخص نزدک این قوی‌ترین شروع سال از ۲۰۰۳ تا کنون بود و برای نزدک و اس‌اندپی ۵۰۰، این قوی‌ترین شروع از ۲۰۰۶ تا کنون بود.


آدرس اصلی خبر لینک منبع اصلی