فلزات اساسی، خودرو و شیمیایی ها در صدر بازار ایستادند

دسته بندی بازار سرمایه

در داد و ستدهای آخرین روز کاری هفته بورس تهران شاهد معامله بیش از یک میلیارد و 451 میلیون برگه دارایی مالی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و 451 میلیون برگه دارایی مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 3 هزار و 94 میلیارد ریال بود و در 57 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در معاملات روز جاری شاخص کل با افت 311 واحدی به رقم 95 هزار و 929 رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 194 و 807 واحد نزولی شدند.

نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی مس، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان، پالایش نفت اصفهان، تاپیکو و گسترش نفت و گاز پارسیان امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند.

همچنین گروه های فلزات اساسی، خودرو و شیمیایی ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، لوله و ماشین سازی ایران، گروه صنعتی سپاهان، کربن ایران، قند شیرین خراسان، کالسیمین و آلومینیوم ایران بود.

در مقابل نمادهای صنایع کاغذ سازی کاوه، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، ایران دارو، ایران تایر، فرآورده های نسوز پارس، نوسازی و ساختمان تهران و کاشی تکسرام با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، حق تقدم ارتباطات سیار، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری شیراز، اوراق صکوک فولاد کاوه کیش و اورقا صکوک سایپا بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید را داشتند.

این در حالی بود که گروهی از سرمایه گذاران بورسی امروز برای خروج از اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، واحدهای صندوق امین یکم، اوراق صکوک سایپا و سهام پارس الکتریک بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان معاملات امروز سرمایه گذاری معادن و فلزات با معامله بلوکی 610 میلیون حجمی به ارزش یک هزار و 94میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشت.


آدرس اصلی خبر لینک منبع اصلی