مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته

دسته بندی بازار سرمایه

60 درصد بازار تحت تأثیر 2 مؤلفه نرخ ارز و قیمت های جهانی

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید درباره مؤلفه های اثرگذار بر بازار سرمایه در سال 96 به "سنا" گفت: تردید در ثبات نرخ ارز و قیمت جهانی کامودیتی ها دو مولفه مهم در سال جاری بودند که به رشد قابل قبول بازار کمک کردند. از آنجایی که ۶۰ درصد بازار سهام کشور به صورت مستقیم به دو متغیر «ارز» و «قیمت های جهانی» وابسته است حرکت این دو مولفه بسیار در روند بازار سرمایه موثر است. سیاوش وکیلی درباره چشم انداز بازار سرمایه در سال 97 افزود: از نظر بنیادی بسیاری از صنایع از وضعیت مناسبی برخوردار هستند و متغیر منفی داخلی وجود ندارد که چنانچه مواضع امریکا در خصوص وضعیت برجام نیز از ابهام خارج شود می توان انتظار سالی خوب را برای بازار سرمایه و اهالی آن داشت.

روند روبه رشد بازار سرمایه در سال 97 ادامه دارد/صنایع پیشرو در سال آتی

مدیرعامل شرکت توسعه مالی مهر آیندگان در گفت و گو با "سنا" در خصوص وضعیت بازار سرمایه در اسفند ماه گفت: به طور کلی معمولا بازار سرمایه در اسفند ماه شاهد فشار عرضه از سوی سرمایه گذارانی است که قصد دارند در پایان سال سودهای خود را شناسایی کنند یا برای پرداخت های پایان سال نیازمند نقدینگی هستند که این شرایط کوتاه مدت است. مصطفی امید قائمی با پیش بینی شرایط مثبت بازار سرمایه در سه ماه اول سال آینده نیز اظهار داشت: به طور کلی سال 96 برای بازار سرمایه سال خوبی بود. افزایش نرخ ارز، رشد قیمت های جهانی محصولات پایه و شرایط خوب صنایع داخلی، باعث می شود چشم انداز بازار 97 مثبت باشد.

چشم انداز بازار سرمایه برای سال 97 روشن است

مدیرعامل کارگزاری بانک سامان، چشم انداز بازار سرمایه را برای سال آتی روشن پیش بینی کرد و گفت: اگر روند اقتصادی و سیاسی همین باشد که هست و فشار خارجی نداشته باشیم، سال 97 می تواند سال بسیار خوبی باشد. حمیدرضا مهرآور با مثبت توصیف کردن ورود شرکت های جدید به بازار سرمایه گفت: این تحول به خودی خود یک مزیت محسوب می شود؛ ضمن اینکه ورود شرکت های جدید به بازار سرمایه می تواند محرک و مشوقی برای ورود سرمایه گذاران جدید هم باشد. چرا که غالبا شرکت هایی که عرضه می شوند سود خوبی عاید سرمایه گذاران می کنند و هر بار افراد بیشتری تشویق به دریافت کد بورسی می شوند.

جلسه هیئت مدیره و کمیته کاری فدراسیون بورس های اروپا – آسیایی

جلسه هیئت مدیره و کمیته کاری فدراسیون بورس های اروپا - آسیایی با حضور بورس تهران در مسقط پایتخت عمان برگزار شد. در این جلسه دبیرکل فیاس درباره اقدامات انجام شده و وظایف محوله گزارشی ارائه داد. سپس اعضای فیاس درباره سیاست های کلی فیاس و وضعیت عضویت بورس استانبول به تبادل نظر پرداختند. همچنین تغییرات و اصلاحات لازم در اساسنامه فیاس و نیز صورت های مالی مطرح و تصویب شد. همچنین عنوان شد که بورس های بحرین و قطر در خواست عضویت کامل داده اند و بورس های گرجستان و بلاروس نیز درخواست تبدیل به عضو ناظر را ارسال کردند.


آدرس اصلی خبر لینک منبع اصلی