ابزار های نوین، مسیر توسعه اقتصادی را هموار می کند

دسته بندی بازار سرمایه

یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در حاشیه مراسم نکوداشت 50 سالگی بازار سرمایه در جمع خبرنگاران گفت: پس از 50 سال اکنون بازار سرمایه کشور در مسیر توسعه مستمر قرار گرفته و در حال ورود به فصل جدید حیات خود است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرد: بازار سرمایه کشور با بهره مندی از ابزار های نوین و متنوع مالی نقش بسزایی در توسعه اقتصادی کشور و تامین مالی بنگاه های تولیدی ایفا می کند.

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به 50 سال زیست اقتصادی بازار سرمایه، افزود: بی شک پس از 50 سال، انتظارات فعالان اقتصادی از بازار سرمایه ایران افزایش پیدا کرده و امیدواریم با حمایت بیشتر دولت و تلاش بخش خصوصی نیاز سرمایه گذاران چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی پاسخ داده شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بازار سرمایه ایران پویا و رو به رشد است، ادامه داد: اکنون این امکان برای بازار سرمایه کشور ایجاد شده تا با بازارهای سرمایه سایر کشورها ارتباط نزدیک برقرار کند و با تاکید رییس سازمان در این زمینه تلاش های زیادی صورت گرفته است.

یاسر فلاح با اشاره به اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار برای برقراری ارتباط بیشتر با بازار سرمایه سایر کشور ها آمادگی لازم را دارد، افزود: در این مسیر با برخی موسسات رتبه بندی، مشاورین بین المللی سرمایه گذاری، موسسات آی تی و نهاد های ناظر سایر کشورها مذاکرات در حال انجام است.


آدرس اصلی خبر لینک منبع اصلی