تغییر مدیریت ۲ بانک دولتی + حضور مدیر خوشنام بورسی در بانک صادرات

دسته بندی بانکداری

با حکم وزیر اقتصاد، مدیرعامل بانک مسکن تغییر کرد و عضو جدید هیات مدیره بانک سپه هم معرفی و مدیر خوش نام بازار سرمایه هم راهی بانک صادرات شد.
 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در ادامه تغییر و تحولات مدیریتی بانک ها و بعد از دو بانک ملت و تجارت ، مدیرعامل بانک مسکن هم جابجا شد.

به این ترتیب درحالی محمد هاشم بت شکن از مهر 92 و با تصمیم طیب نیا وزیر وقت اقتصاد، مدیریت بانک مسکن را به عهده داشت که با حکم کرباسیان وزیر اقتصاد، ابوالقاسم رحیمی انارکی به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک مسکن منصوب شد.

پیش از این زمزمه های تغییر بت شکن و حضور وی در سازمان بورس مطرح بود که منتفی شد.

انارکی با مدرک ارشناسی ارشد مدیریت امور بانکی، پیش از این عضو هیات مدیره بانک مسکن بود و دارای سوابقی چون مدیر برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد، رییس اداره برنامه ریزی و تشکیلات و معاون اداره برنامه ریزی و تشکیلات بانک مسکن بود.

همچنین وزیر اقتصاد بعد از معرفی بیگدلی به جای هادی اخلاقی فیض آثار در مدیرعاملی بانک ملت که نیمه آبان رخ داد، تصمیم گرفت تا اخلاقی فیض آثار راهی بانک سپه شود و بار دیگر عضو هیات مدیره بانک سپه شد. وی قبل از حضور در بانک ملت در تیر 95 ، عضو هیات مدیره نخستین بانک ایران بود.

از سوی دیگر درحالی این دو تغییر توسط وزارت اقتصاد تایید شده که از قرار معلوم حجت اله صیدی از مدیران با سابقه بازار سرمایه ، عضو هیات مدیره بانک صادرات شده و قرار است بعد از برگزاری مجمع سالانه بزرگترین بانک بورسی از لحاظ سرمایه اسمی ، جانشین سیاوش زراعتی شود که از هفته ها پیش تغییر وی مطرح شده است.

هنوز حکم حضور وی در هیات مدیره بانک صادرات صادر نشده و باید منتظر اعلام رسمی بود.

صیدی با مدرک دکتری حسابداری سابقه عضویت در هیات مدیره "وبصادر" را در سال های 88 تا 90 دارد و از سال 92 تاکنون مدیرعامل سرمایه گذاری خوارزمی بوده و دارای سوابقی چون عضویت در هیات مدیره ایران خودرو، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت انرژی سپهرپایدار ، قائم مقام سرمایه گذاری غدیر و... است و از مدیران خوشنام بازار سرمایه بشمار می رود. آدرس اصلی خبر لینک منبع اصلی