صندوق بین المللی پول به افزایش رشد اقتصادی جهان در سال 2018 خوشبین است

دسته بندی صندوق های سرمایه گذاری

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا از پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا، اوبستفلد بعد از ظهر دیروز (دوشنبه) در پاریس به خبرنگاران افزود: غافلگیری های مثبتی به ویژه در اقتصاد چین و اغلب کشورهای پیشرفته از جمله کشورهای اروپایی رخ داده است. 
صندوق بین المللی پول در اکتبر 2017 (مهر-آبان 1396)، نرخ رشد اقتصادی جهان را در سال 2018، 3.7 درصد پیش بینی کرده بود. این صندوق در ماه ژانویه (دی-بهمن) در نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس، جایی که رهبران اقتصادی جهان گرد هم می آیند، پیش بینی های اقتصادی خود را به روز خواهد کرد.
یکی از موضوعات اصلی که این نهاد مستقر در واشنگتن در نشست امسال به آن می پردازد، بررسی تاثیرات بالقوه کاهش نرخ بهره در آمریکا بر اقتصاد جهان است. 
اوبستفلد با اشاره به اینکه هنوز دیدگاه های صندوق بین المللی پول نهایی نشده است، از اظهار نظر در مورد این تاثیرات خودداری کرد. 
با این حال، وی تصریح کرد، در کوتاه مدت چنانچه به دلیل محرک های مالی، رشد اقتصادی آمریکا بیشتر شود، این رشد به اقتصاد اروپا نیز سرریز می شود و بر آن تاثیر مثبت می گذارد. اما در بلند مدت نگرانی هایی وجود دارد و ممکن است به دلیل افزایش سطح بدهی ها، سیاست افزایش نرخ بهره در آمریکا بر رشد اقتصادی جهان اثر منفی بگذارد.
نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس 23 تا 28 ژانویه ( سوم تا هشتم بهمن ماه) برگزار می شود.


آدرس اصلی خبر لینک منبع اصلی